Із встановленням Рядянської влади на Закарпатті почалася нова сторінка і в розвитку освіти. Налагодження роботи шкіл було в центрі уваги цк кпзу, Народної Ради Закарпатської України. Нова влада подбала про те, щоб навчання стало доступним для всіх трудящих. Вже наприкінці грудня 1944 р. в селах Фанчиково і Тросник було відкрито три семирічні (згодом восьмирічні) школи: дві з українською і одна з угорською мовою навчання.
У 1972 році на базі цих восьмирічок у селі Фанчикові було відкрито середню школу, в якій у І-Х класах навчалося близько 800 учнів. У Фанчиківській СШ працювало 51 учитель, з них 37 мало вищу, 7 незакінчену вищу і 7 середню спеціальну освіту.
Школу будувала бригада с.Фанчикова та Тросника, під керівництвом ланкового Сегляника Ілька Івановича. Завдяки їхній старанній праці ми зараз можемо навчатися в такій чудовій, освітленій школі.
Першим директором нашої школи був Дурдинець В.Ю., потім Мисько І.Ю., який був родом із Підвиноградова, наступним був Естінко Ю.Ю. з с.Фанчиково, далі Вереш І.Ф. із Дротинців, потім Марушка М.І. із Олешника, після нього керівником стала Тичка В.І. із с.Фанчикова, яка довгий час була директором даної школи. Зараз директором школи є Леврінц А.Й.
У нашій школі навчаються учні як із Фанчикова так і з с.Тросника та с.Р.Долини. У школі нараховуються 22 класні приміщення, кабінети: географії, історії, фізики, хімії, біології, укр.мови та л-ри, іноземної мови, спортзал, майстерня, кабінет психолога, соціального педагога, столова, музей, кабінет інформатики, кімната д\о.
Учні 1-4 навчаються на І поверсі школи, їх нараховується 8 початкових класів. На ІІ поверсі навчаються учні 5-11 класів. Кількість учнів у Фанчиківській ЗОШ станом на листопад 2015 року - 387 учнів, учителів - 42.
На даний час у Фанчиківській ЗОШ І-ІІІ ступенів працює 16 вчителів з вищою категорією: Іваниш О.Л., КобальІ.І., Естінко М.І., Алексі І.Ю., Білий М.Ю., Біла С.Ю., Козьма Г.М., Добоні І.М., Пігор В.В., Ухач М.М., Зеленяк М.О., Хомуляк І.Є., Павлюк Х.А., Калинич М.А., Шишола Л.А., Барзул В.В.
2 вчителів з 2 категорією: Леврінц Г.Ю., Генці Н.Т.
На базі школи працює практичний психолог Романець Д.В., та соціальні педагоги Мітельман І.М.
Наша школа по праву може пишатися своїми випускниками які стали відомими вченими - професор, декан юридичного факультету УжНУ уродженець нашого села Ярема Василь. Декан історичного факультету Володимир Фенич. Маргітич Віктор директор Київської фармакологічної фірми "ФАРМАК".