Національно-патріотичне виховання 80-ті роковини Великого терору - масових політичних репресій 1937 - 1938 рр. Приспущено прапор. Проведено лекції з учнями 9-11 класів До дня пам'яті та примирення і 73 річниці перемоги над нацизмом у ІІ світовій війні було проведено: Мітинг - реквієм Літературно - музична композиція
Щорічно 20 лютого згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року № 69/2015 "Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні" відзначаєтьсяДень Героїв Небесної сотні. Адже саме в ці дні, чотири роки тому, під час Революції Гідності, протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піку. 20 лютого 2014 загинуло найбільше активістів Майдану.
І в нашій школі 20 лютого вчитель історії Форті Т.М. пригадала ті трагічні події, а учні запалили свічки та прочитали вірші про Героїв Небесної Сотні, які підбирали самостійно. Ознайомилися також з підбіркою фотосвітлин тих подій. Класні керівники провели уроки-мужності.
Бої за Дебальцівський плацдарм — одне з найбільших зіткнень на Донбасі. З усіх боків у ньому взяли участь тисячі бійців. Пам'ять героїв вшановували сьогодні у Фанчиківській ЗОШ І-ІІІ ступенів. В рамках третьої річниці в школі проведено перегляд документального фільму "Дебальцеве" та зустріч з учасником АТО Грін Євгеном.
З нагоди 78 річниці проголошення Карпатської України у Фанчиківській ЗОШ І-ІІІ ступенів вчителем історії Попович Е.Ю. було проведено 15 березня 2017 року конференцію на тему: "Велич і трагедія Карпатської України" з учнями 10-х класів. На цій конференції було розкрито історичне значення незалежної держави Карпатської України, існування якої ще раз продемонструвало непереборне прагнення українського народу до створення власної держави. Також 16 березня 2017 року учні 11 - А і 9 - А класу мали можливість переглянути документальний фільм щодо проголошення Карпатської України. Після цього було проведено обговорення даних подій і розкрито місце Закарпаття у Європейській кризі 30-х років. Учні 8-11 класів взяли участь у конкурсі стіннівок "Краса і біль Карпатської України". 24 лютого 2017 року вчитель історії Фанчиківської ЗОШ Форті Т.М. зробила стенди пам’яті Героїв Небесної Сотні, де на одному з них зображені полеглі Герої Майдану, а на іншому — кроваві події 18-20 лютого 2014 року на Майдані Незалежності. 23 лютого 2017 року у Фанчиківській ЗОШ І – ІІІ ступенів, лекторською групою, під керівництвом вчителя історії Форті Т.М., проведено інформаційну годину на тему «Небесна Сотня Майдану». Учні школи дізналися про трагічні події 18-20 лютого 2014 року, наслідком яких стали жертвами більше сотні мирних людей і полинули журавлиним ключем у вирій вічності, ставши нашими Ангелами-охоронцями на небі. 23 лютого 2017 року у 3-Б класі Фанчиківської ЗОШ вчитель Калинич М.А. провела відкриту виховну годину на тему: "Герої нашого часу" до дня Героїв Небесної Сотні. Ознайомила школярів з історичним та суспільним значенням Революції гідності, короткими життєписами деяких героїв Небесної Сотні; розкрила суть подвигу та вшанували героїзм українських захисників, які полягли і тих, які сьогодні зі зброєю в руках захищають суверенітет України; виховувала патріотичну свідомість в учнів.
20 лютого 2017 року у 8-А класі Фанчиківської ЗОШ було проведено урок Гідності та патріотизму "Їх прийняло небо, лишивши списки...", який підготував класний керівник Барзул В.В. На урок були запрошені учні 8-Б та 7-Б класів, була показана відеохроніка подій 18-20 лютого 2014 року. Учні дізналися деякі історії життя героїв Небесної сотні. Вчитель розвивав бажання учнів стати гідним громадянином України на прикладі полеглих героїв Майдану.
26 січня 2017 року у 7 – Б класі Фанчиківської ЗОШ I-III ступенів проведено виховну годину, присв’ячену трагедії єврейського народу, яку підготував класний керівник Біла М.Ю. та вчитель історії Форті Т.М. Діти співпереживали лихій долі, що спіткала багатьох дорослих і дітей та згадали історію Голокосту на Закарпатті , зокрема у Виноградівському районі. Учні усвідомили, що жодна дитина не повинна бути жертвою насильства, або війни. Усі люди рівні в правах і не повинні бути скривджені і зневажені, усі нації планети Земля можуть вільно спілкуватися і заслуговують на повагу.
У січні 2017року, в школі був проведений круглий стіл присвячений 71 річниці утворення Закарпатської області у складі України, за участі учнів 8-А та 8-Б класів. Вчитель історії Форті Т.М., ознайомила присутніх з історією утворення Закарпатської області. Класний керівник 8-А класу Барзул В.В., вчитель географії, нагадала учням про географічне положення області на карті України та більш детально розповіла про формування її території. У січні 2017 року у Фанчиківській ЗОШ І – ІІІ ступенів була проведена загальношкільна лінійка присвячена святкуванню Дня Соборності України з метою наголосити на величезному значенні єдності України, сприяти формуванню, розвитку патріотичних почуттів учнів, рис національної самосвідомості у учнів, вшанувати історію нашої державності та людей, які захищали Україну в минулі роки та тих, хто сьогодні віддав за неї свої життя. Виховати глибоку повагу та любов до Батьківщини. Лінійка розпочалась з державного гімну.
Підготувала лінійку вчитель історії Форті Т.М. разом з своїми вихованцями 8-А та 8-Б класів , під керівництвом ЗДЗВР Іваниш О.Л. чні ознайомили присутніх з історичною довідкою про факт підписання та урочистого проголошення Акту Злуки УНР і ЗУНР на Софійській площі в Києві 22 січня 1919 року та нагадали трагічні сторінки сучасної історії України, як «кривавий День Соборності України». Вшанували хвилиною мовчання перших жертв Євромайдану, які полягли 22 січня 2014 року за світле майбутнє. Учні переглянули документальний фільм «Злука. День Соборності України» ( з циклу Перемоги України). У січні 2017 року у Фанчиківській ЗОШ І – ІІІ ступенів, лекторською групою, під керівництвом вчителя історії Форті Т.М., проведено інформаційну годину на тему «Утворення Гуцульської Республіки». Учні школи дізналися про те, що у західній Україні існувало з листопада 1918 року до червня 1919 року, державне утворення Гуцульська Республіка, яку очолив Степан Клочурак.